Edit Content

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

نقش فیزیوتراپی در بهبود و درمان انحراف شست پا

نقش فیزیوتراپی در بهبود و درمان انحراف شست پا

مقدمه

انحراف شست پا یک عارضه شایع در میان عامه مردم می باشد که روش‌ها و راهکارهای مختلفی برای درمان آن به وجود آمده است. یکی از بهترین آنها، فیزیوتراپی می‌باشد. در واقع بر مبنای این راهکار، می‌توان علایم و دردهای ناشی از این بیماری را تا حد زیادی کاهش داد. افزون بر این موارد، می‌توان به درمان آن هم کمک کرد. همین عامل باعث شده تا مورد توجه بخش قابل توجهی از افراد درگیر به این عارضه قرار گیرد.

اما متاسفانه اکثریت آنها نمی‌دانند که روش های رایج برای این اقدام به چه صورت بوده و حتی تاثیرات آن تا چه اندازه است. همین عامل هم زمینه را برای سردرگمی‌شان فراهم کرده و مانع از یک تصمیم گیری صحیح می‌شود. ما در ادامه این مقاله از وب سایت دکتر غفاری، سعی داریم تا مرور واضحی بر روی آن داشته و جنبه‌های مختلفش را خدمت شما عزیزان بیان کنیم. لذا اگر شما هم جزو مبتلایان به انحراف شست پا هستید، حتما ما را تا انتها همراهی فرمایید.

آیا می توان هالوکس والگوس را با فیزیوتراپی درمان کرد ؟

فیزیوتراپی را می‌توان یکی از شاخه‌های پیراپزشکی دانست که در زمینه رفع مشکلات مربوط به مفاصل و استخوان‌ها نقش چشمگیری دارد. از آنجایی که عارضه انحراف شست پا یا هالوکس والگوس هم جزو این موارد است، لذا بیشتر متقاضیان در پی روش های فیزیوتراپی آن هستند.

در این رابطه باید عنوان کنیم که می‌توان بخش قابل توجهی از علائم و دردهای ناشی از این مشکل را به وسیله فیزیوتراپی درمان کرد. در واقع فیزیوتراپی می‌تواند با افزایش جریان خون در ناحیه مورد نظر، کاهش اتصال بافت‌های نرم به استخوان، قرارگیری بهتره استخوان در محل مفصل و … به شیوه موثر در کاهش این عارضه و بهبود آن نقش داشته باشد. همین عامل هم سبب شده تا بسیاری از متخصصان، قبل از پناه بردن به جراحی، آن را برای بیشتر متقاضیان توصیه کنند.

با این حال باید بدانید که فیزیوتراپی نمی‌تواند به صورت قطعی این بیماری را ریشه کن کند؛ بلکه می‌تواند شدت آن را کاهش داده و تا حد زیادی هم مانع از پیشرفت آن شود. در مواردی هم که پیشروی این بیماری در حد زیادی نیست، می‌توان به وسیله روش‌های فیزیوتراپی و تا حدودی، زاویه مفصل را اصلاح کرده و مانع از پیشروی آن شد. به همین جهت می‌توان گفت که تاثیرات موثری در رابطه با این مشکل دارد. اما به عنوان درمان نهایی قلمداد نمی‌شود.

آیا می توان هالوکس والگوس را با فیزیوتراپی درمان کرد ؟
آیا می توان هالوکس والگوس را با فیزیوتراپی درمان کرد ؟

روش های فیزیوتراپی در بهبود انحراف شست پا :

محبوبیت فیزیوتراپی میان مبتلایان به این بیماری باعث شده تا متخصصان در طی سالیان متمادی، روش‌ها و راهکارهای مختلفی را بر مبنای آن خلق کنند که می‌تواند به شیوه موثر در بهبود شرایط آن نقش داشته باشد. به همین جهت است که در طی سالیان اخیر هم تعداد زیادی از روش‌های فیزیوتراپی برای بهبود انحراف شست پا به وجود آمده که همگی آنها می‌توانند تاثیرات شگرفی در شرایط بیمار داشته باشند. ما در ادامه چند مورد از آنها را خدمت شما عزیزان ذکر کرده‌ایم که می‌توانند مسیر پیش رو در برنامه درمانی شما را شفاف‌تر سازند.

1. ماساژ

ماساژ را می‌توان قدیمی‌ترین راهکار فیزیوتراپی برای درمان و کاهش دردهای ناشی از عارضه هالوکس والگوس دانست. در حقیقت این روش باعث می‌شود تا میزان گردش خون در ناحیه مورد نظر به حداکثر حالت خود برسد. مازاد بر این یک ماساژ اصولی می‌تواند به بهبود قرارگیری استخوان شست در ناحیه مفصل کمک کرده و مانع از ضعیف شدن ماهیچه‌های آن شود. متاسفانه بیشتر مبتلایان این بیماری، به کاهش دامنه حرکتی مبتلا می‌شوند این موضوع هم در دراز مدت ماهیچه‌های آنها را ضعیف خواهد کرد. ماساژ راهکاری است که مانع از این موضوع می‌شود.

اگر به دنبال روش جدید درمان هالوکس والگوس هستید بر روی لینک مشخص شده کلیک نمایید و مقاله را مطالعه فرمایید.

2. ورزش

ورزش‌ها و راهکارهای موثر زیادی در حوزه فیزیوتراپی وجود دارد که می‌توانند به افزایش دامنه حرکتی افراد مبتلا به این عارضه و کاهش دردهای ناشی از آنها کمک کنند. این ورزش‌ها متناسب با شرایط افراد تغییر می‌کنند اما بیشترشان شامل کشیدن انگشت‌های مذکور، حرکت دادن به طرفین و … می‌باشد. هر یک از این ورزش‌ها دارای اصول و شرایط خاص خود است که باید آن را تحت نظر فیزیوتراپ متخصص انجام دهید. در واقع این کارشناسان می‌توانند متناسب با شرایط شما، ورزش ایده‌آل جهت رفع مشکلات مذکور ارائه دهند.

3. استفاده از دستگاه های مختلف

در طی سالیان گذشته، دستگاه‌ها و روش‌های مختلفی در حوزه فیزیوتراپی خلق شده که اکثریت آنها می‌توانند درد موجود در این منطقه را به کمترین حالت ممکن تقلیل داده و تا حد زیادی هم باعث افزایش دامنه حرکتی افراد شوند. برای مثال دستگاه‌های التراسونیک یکی از آنها هستند که می‌توانند اتصال بافت نرم به استخوان را کاهش داده و به قرارگیری صحیح‌تر این استخوان در محل مفصل کمک کنند. از طرفی دیگر این دستگاه‌ها می‌توانند جریان خون را بیشتر کرده و مانع از تضعیف ماهیچه‌های موجود در این ناحیه شوند.

استفاده از آرتزهای مختلف از دیگر شیوه‌های موثری است که بیشترِ متقاضیان، قبل از مراجعه به پزشک متخصص آن را استفاده می‌کنند. این محصولات بر روی ناحیه انگشت شست پا قرار گرفته و آن را به سمت بیرون می‌کشند. در مقابل هم مفصل را به سمت داخل فشار می‌دهند. استفاده از این آرتزها در شب و هنگام خواب، می‌تواند تا حدودی درد ناشی از قوز انگشت پا را کاهش داده و مانع از پیشروی بیشتر آن شود.

بهترین روش درمان هالوکس والگوس

اگرچه فیزیوتراپی می‌تواند به شیوه موثر مانع از تشدید انحراف انگشت شست پا و کاهش درد ناشی از آن شود، اما نمی‌تواند به صورت کامل به درمان آن ختم شود. همین باعث شده تا جراحی هالوکس والگوس به عنوان بهترین روش درمان هالوکس والگوس قلمداد شود. البته این روش به شرطی بهترین راهکار خواهد بود که آن را تحت نظر یک متخصص با تجربه و حرفه‌ای انجام دهید.

به همین جهت است که بسیاری از متقاضیان، دکتر فرهاد غفاری را برای پروسه جراحی خود انتخاب می‌کنند. دکتر غفاری یکی از برجسته‌ترین متخصصان ارتوپدی کشور بوده که تجربه بالایی در حوزه جراحی‌های مربوط به انحراف انگشت شست پا دارد. وی تاکنون بیش از هزاران عمل موفق در این زمینه انجام داده است. چنانچه شما هم تمایل دارید برای عارضه خود از او کمک بگیرید، می‌توانید هم اکنون با شماره‌های کلینیک تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *