Edit Content

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

پیشرفت های تکنولوژی در تشخیص و درمان انحراف شست پا

پیشرفت های تکنولوژی در تشخیص و درمان انحراف شست پا

مقدمه ای از پیشرفت تکنولوژی در درمان هالوکس والگوس

با پیشرفت تکنولوژی در حوزه‌های پزشکی، راهکارها و روش‌های مختلفی برای درمان بیماری‌ها و مشکلاتی به وجود آمده که انسان با آن درگیر بوده است. یکی از شاخص‌ترین آنها انحراف شست پا یا همان هالوکس والگوس است. به شیوه‌ای که در دهه‌های اخیر، فناوری‌های مختلفی در جهت تشخیص بهتر و درمان این مشکل به وجود آمده است. با این اوصاف بخش قابل توجهی از افراد درگیر با آن، به خوبی این فناوری‌ها و تکنولوژی‌ها آشنایی ندارند.

همین عامل هم باعث می‌شود تا در فرایند درمان خود، دچار سردرگمی شده و نتوانند مسیر مناسب را انتخاب کنند. ما در این مقاله از وب سایت دکتر فرهادی غفاری، سعی داریم تا پیشرفت‌های تکنولوژی در تشخیص و درمان انحراف شست پا را خدمت شما عزیزان بیان کنیم. بدون شک این موضوع می‌تواند مسیر درمانتان را شفاف‌تر سازد.

تشخیص هالوکس والگوس و فناوری های آن

اولین قدم برای درمان این عارضه، تشخیص آن است. به عبارتی هر اندازه که ماهیت این عارضه به شیوه بهتر تشخیص داده شده و شدت آن برآورد شود، می‌توان فرایند جراحی یا درمان‌ را به شیوه اصولی‌تر در پیش گرفت. اصلی‌ترین و رایج‌ترین راهکاری که برای تشخیص این مشکل وجود دارد، معاینه فیزیکی آن است. یعنی متخصص با دیدن شرایط بیمار و انجام معاینات و تست‌هایی فیزیکی، می‌تواند تا حد زیادی عارضه را تشخیص دهد.
بیرون زدگی شاخص انگشت شست پا و دردناک بودن آن را می‌توان به عنوان دو علامت اصلی برای هالوکس والگوس قلمداد کرد. با این حال در یک قرن اخیر، فناوری‌های مختلفی مانند اشعه ایکس ری توانسته به صورت بالقوه، تشخیص بهتر شدت بیماری و چگونگی قرارگیری استخوان‌ها در محل مفصل را مشخص کند.

به همین جهت است که اغلب متخصصان قبل از جراحی یا هرگونه روش درمانی دیگر، ابتدا یک عکس رادیولوژی با اشعه ایکس از شما می‌خواهند تا بتوانند روش درمان را با دقت بیشتری به شما توصیه کنند. در کنار آن ممکن است از سایر عکس‌های رادیولوژی و فناوری‌های مبتنی بر امواج التراسونیک، جهت تشخیص شریان‌ها و شرایط ماهیچه‌ها استفاده شود. اما غالبا استفاده از عکس و معاینه فیزیکی در بیشتر موارد کفایت می‌کند.

جدیدترین تکنولوژی ها برای درمان هالوکس والگوس

بخش قابل توجهی از پیشرفت ها و اقدامات صورت گرفته در فناوری‌های مربوط به این عارضه، در زمینه درمان آن قرار دارد. به همین جهت هم بوده که در سال‌های اخیر، فناوری درمانی مختلفی برای این عارضه به وجود آمده است. ما در ادامه تعدادی از شاخص‌ترین آنها را خدمت شما عزیزان ذکر می‌کنیم. همچنین میتوانید به مقاله ” روش های جدید درمان هالوکس والگوس ” مراجعه نمایید.

لیزر درمانی MLS
لیزر درمانی MLS

لیزر درمانی MLS

لیزر درمانی mls را می‌توان یکی از پیشرفته‌ترین و البته جدیدترین تکنولوژی‌ها برای درمان هالوکس والگوس دانست. بر مبنای این فناوری، جهت درمان انحراف شست پا و رفع مشکلات مفصل آن، از برش‌های عمقی و بریدن استخوان‌ها استفاده نمی‌شود؛ بلکه با کمک لیزرها، تغییرات لازم در محل استخوان‌ها صورت می‌گیرد. در این روش غالباً برشی صورت نگرفته یا در صورت الزام، برش هم بسیار سطحی خواهد بود.

همین عامل باعث می‌شود تا کمترین تهاجم ممکن را داشته باشد. افزون بر این موارد، دوره نقاهت جراحی‌ هالوکس والگوس و مشکلات احتمالی با استفاده از این فناوری، بسیار کمتر خواهد بود. البته باید عنوان کنیم که درصد موفقیت آن ۳۳ درصد بوده و عموماً برای تمامی افراد هم کارآمد نیست. با این حال بسیاری از متخصصان به دلیل هزینه‌های پایین‌تر و البته فرایند عمل ساده‌تر، این روش را پیشنهاد می‌کنند. با استفاده از این فناوری می‌توان ضمن کاهش درد و رفع علائم، تا زیادی هم شرایط مفاصل را بهبود بخشید و به کاهش قوز پا کمک کرد.

دستگاه های ارتوتیک یا ارتز

ارتوتیک را می‌توان یکی از حوزه های نوظهور علم پزشکی دانست که در آن از فناوری‌ها و ابزارهای مختلف برای ساخت اعضای مصنوعی یا آرتزه های گوناگون استفاده می‌شود. هدف آن ها جایگزینی برای اعضای بدن، کمک به حفظ شرایط آنها یا جلوگیری از تضعیف بیشترشان است. خوشبختانه در طی سال‌های اخیر، دستگاه‌های آرتوتیک مختلفی ایجاد شده که هدف اصلی آنها کمک به قرارگیری صحیح‌تر انگشت شست پا در موقعیت خود است.

بیشتر این دستگاه‌ها به عنوان آتل در بازار شناخته شده و ساختاری پلاستیکی دارند که می‌توانید اندازه و فشار آن را تنظیم کنید. بسیاری از متخصصان بر این باورند که دستگاه‌ها نمی‌توانند منجر به درمان قوز شست پا شوند. اما بدون شک در جلوگیری از پیشرفت این بیماری نقش خواهند داشت. به همین جهت است که بسیاری از مبتلایان آن را در شب و هنگام خواب استفاده می‌کنند. این فاکتور سبب می‌شود تا از شدت گرفتن بیماری آنها در دراز مدت جلوگیری شده و در معرض درد و فشارهای بیشتر قرار نگیرند.

جراحی های نوین هالوکس والگوس
جراحی های نوین هالوکس والگوس

جراحی های نوین

یکی از پیشرفت‌های چشمگیری که در جهت درمان هالوکس والگوس ایجاد شده، مربوط به حوزه جراحی آن می‌باشد. غالباً متخصصان از روش‌های مختلفی برای جراحی استفاده می‌کنند. در روش‌های سنتی، استخوان انگشت شست پا جدا شده و سپس بعد از اصلاحات، در جایگاه صحیح خود قرار می‌گرفت. چنین موضوعی میزان برش‌ها در ناحیه مذکور را افزایش می‌دهد. این مقدار به حدی زیاد بود که دوره نقاهت را برای بسیاری از افراد طولانی کرده و عملاً آنها امکان انجام بسیاری از فعالیت‌های روزمره و ورزش‌های مختلف برایشان مقدور نمی‌شد.

اما به لطف پیشرفت‌های مختلفی که در این حوزه ایجاد شده، اکنون جراحان راهکارهای نوین دیگری را به کار می‌برند که در آن حداقل مقدار برش انجام شده و با استفاده از پین‌های مختلف، استخوان در جایگاه صحیح خود قرار می‌گیرد. همچنین کلینیک‌های پیشرفته از لیزر برای انجام برش یا اصلاحات مختلف در ناحیه مذکور استفاده می‌کنند. مجموع این موارد در کنار همدیگر باعث می‌شود تا خروجی آن بهتر بوده و دوره نقاهت کاهش پیدا کند.

بهترین روش درمان انحراف شست پا

بدون شک اغلب متقاضیان تمایل دارند تا از جدیدترین تکنولوژی‌های این حوزه برای درمان بیماری خود استفاده کنند. با این حال اکثرشان نمی‌دانند که برای این کار، بایستی به چه مراکز مراجعه کنند. ما در کلینیک دکتر فرهادی غفاری نهایت تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا جدیدترین و به روزترین فناوری‌های موجود را خدمت مراجعان خود ارائه دهیم.

این موضوع در کنار رزومه درخشان دکتر غفاری و سابقه بیش از هزاران عمل موفق وی، سبب شده اغلب متقاضی ما را به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین کلینیک‌های فعال در این حوزه بشناسند. چنانچه شما هم از عارضه انحراف انگشت شست پا رنج برده و تمایل دارید تا روند درمان خود را تحت نظر بهترین متخصصان پیش ببرید، می‌توانید هم اکنون با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *