Edit Content

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

روش های جدید درمان هالوکس والگوس: از جراحی تا فیزیوتراپی

روش های جدید درمان هالوکس والگوس: از جراحی تا فیزیوتراپی

مقدمه : روش جدید درمان هالوکس والگوس

بیرون زدگی یا انحراف انگشت شست پا را می‌توان جزو عارضه‌هایی دانست که می‌تواند در آینده، دردسرهای بزرگتری را برای شما ایجاد کند. اگرچه برخی از افراد آن را امر طبیعی می‌دانند، اما در دراز مدت ممکن است منجر به آرتروز و مشکلات دیگری برای این ناحیه شود که در نهایت شما را به سمت جراحی می‌کشاند.

همین عامل هم سبب شده تا بسیاری از مبتلایان، در پی راه چاره‌ای برای درمان آن باشند. با این وجود کم نیستند افرادی که نمی‌دانند این عارضه چیست و چه درمان‌هایی دارد. ما در ادامه این مقاله سعی داریم تا جدیدترین روش‌های درمان هالوکس والگوس در خدمت شما عزیزان بیان کرده و مسیر درمان آن را برایتان تسهیل کنیم؛ لذا اگر شما هم به این مشکل دچار هستید، حتماً ما را تا انتهای این مقاله همراهی فرمایید.

آیا می توان هالوکس والگوس را درمان کرد؟

یکی از اصلی‌ترین پرسش‌ها و دغدغه‌هایی که می‌تواند ذهن بیشتر افراد مبتلا را به سمت خود درگیر کند، امکان درمان هالوکس والگوس یا همان انحراف شست پا است. متاسفانه بیشتر افراد گرفتار تصور می‌کنند که این موضوع ژنتیکی بوده و در آینده دردسر زیادی برای آنها به همراه نخواهد داشت. به عبارتی آنان با دیدن وضعیت اطرافیان خود، به این موضوع پی می‌برند که ممکن است امری طبیعی بوده و صرفاً یک تفاوت ظاهری در این میان وجود داشته باشد.

با این حال باید عنوان کنیم که انحراف شست پا عارضه‌ای است که می‌تواند در طول زمان، شدت بیشتری به خود گرفته و تا حد زیادی موجب اذیت افراد شود. این مشکل در دراز مدت می‌تواند منجر به آرتروز، کاهش توان حرکتی انگشت شست پا، ورم و مشکلات دیگر شود. به همین جهت توصیه می‌شود تا قبل از شدت گرفتن این مشکلات، نسبت به پیشگیری و البته درمان آن اقدام فرمایید. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی، راهکارها و روش‌های مختلفی برای درمان هالوکس والگوس ایجاد شده که همگی آنها متناسب با شرایط بیمار، سطح مشخصی از بازدهی را به همراه دارند.

اسپلینت یا آتل های ویژه انحراف شست پا
اسپلینت یا آتل های ویژه انحراف شست پا

جدیدترین روش های درمان هالوکس والگوس

به دلیل شایع بودن مشکل انحراف شست پا، روش‌های مختلفی برای درمان آن به وجود آمده است. خوشبختانه در طی قرن‌های اخیر، تعداد این راهکارها افزایش یافته و همین عامل هم موجب شده تا روش‌های نوین و جدیدی برای درمان این گروه از عارضه‌ها ایجاد شود. ما سعی داریم تا تعدادی از جدیدترین روش‌های درمان هالوکس والگوس را خدمت شما عزیزان بیان کنیم که می‌تواند تاثیر چشمگیری در کاهش این عارضه و درمان آن داشته باشد.

اسپلینت یا آتل های ویژه انحراف شست پا

یکی از ایده آل‌ترین و البته بهترین روش‌ها برای درمان انحراف شست پا، استفاده از آتل‌های مخصوصی می باشد که در طی دهه‌های اخیر ایجاد شده است. این آتل‌ها بر روی شست پا قرار گرفته و سعی می‌کند تا مفصل را به سمت داخل و نوک انگشت را به سمت بیرون فشار دهد. افزون بر این موارد، امکان تنظیم اندازه و فشار را هم دارد.
همین عامل باعث می‌شود تا افراد بتوانند مرحله به مرحله، مقدار فشار را افزایش داده و به این ترتیب مفصل را در جایگاه درست قرار دهند. این راهکار به ویژه برای افرادی که هنوز میزان انحراف شست پای آنها به مرحله آرتروز نرسیده، می‌تواند بسیار کارآمد و مفید باشد؛ چراکه سرعت پیشرفت بیماری را کاهش می دهد. اما نمی تواند به صورت کامل آن را درمان کند.

دستگاه های ماساژ التراسونیک

یکی از کارآمدترین و البته مناسب‌ترین راهکارها برای درمان هالوکس والگوس، استفاده از دستگاه ماساژ التراسونیک است. این دستگاه با استفاده از امواج مختلف، سعی در افزایش گردش خون در ناحیه مذکور دارد. از طرفی دیگر این دستگاه گردش خون را در ناحیه مورد نظر افزایش داده و با استفاده از امواج ویژه‌ای که دارد، می‌تواند اتصال بافت نرم به استخوان‌ها و فضای اطراف آن را شل کند.
به همین جهت است که مفصل به مرور از حالت خود خارج شده و در صورت ماساژ در جهت صحیح، کم کم به حالت اولیه باز می‌گردد. این موضوع به ویژه برای افرادی که درد زیادی را در این مسیر تحمل کرده‌اند، می‌تواند بسیار ایده‌آل باشد. لازم به ذکر است که به کارگیری این دستگاه‌ها، بیشتر در مراکز فیزیوتراپی مرسوم می‌باشد. همچنین میزان استفاده و چگونگی آن هم باید تحت نظر یک فیزیوتراپ با تجربه انجام شود.

روش جدید درمان هالوکس والگوس
روش جدید درمان هالوکس والگوس

رفع مشکل با عمل جراحی

جراحی را می‌توان به عنوان آخرین سنگر جهت درمان انحراف شست پا قلمداد کرد. در واقع اگر میزان بیرون زدگی مفصل انگشت شست پا تا حد زیادی بوده و عملاً نتوان با استفاده از راهکارها و روش‌های مختلف آن را درمان کرد، بایستی به جراحی پناه آورد. در جراحی عموماً مفصل جدا شده را در جایگاه صحیح خود قرار می دهد.
برای این موضوع هم برش‌های مختلفی انجام می‌گیرد. اگرچه جراحی به عنوان راهکار آخر قلمداد می‌شود، اما غالباً نتایج آن ۱۰۰ درصدی بوده و می‌تواند به صورت کامل قوز شست پا را درمان کند. چنین مولفه‌ای هم سبب می‌شود تا بسیاری از افراد، آن را در صدر انتخاب‌های خود قرار دهند.

بهترین متخصص جراحی هالوکس والگوس

اگرچه جراحی هالوکس والگوس می‌تواند نتایج بسیار موثر و کارآمدی به همراه داشته باشد، با این حال باید بدانید که این خروجی تا حد زیادی به متخصص انتخابی شما هم بستگی دارد. به عبارت ساده‌تر هر اندازه که جراح مورد نظر شما شخص با تجربه‌تر و حرفه‌ای‌تری باشد، یقیناً خروجی کار هم بسیار ایده‌آل‌تر خواهد بود.

به همین جهت است که اغلب متقاضیان، دکتر فرهاد غفاری را برای این موضوع انتخاب می‌کنند. در واقع دکتر غفاری سابقه بیش از هزار عمل موفق در زمینه قوز شست پا را داشته و همین عامل هم باعث شده تا به عنوان یکی از شاخص‌ترین و البته شناخته شده ترین متخصصان این حوزه قلمداد شود. اگر شما هم به این عارضه دچار بوده یا به دنبال درمان قطعی هالوکس والگوس انگشت شست پای خود هستید، می‌توانید هم اکنون با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *