Edit Content

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

راه رفتن با پای برهنه به درمان هالوکس والگوس کمک می کند؟

راه رفتن با پای برهنه به درمان هالوکس والگوس کمک می کند؟

انحراف شست پا یک بیماری بسیار شایع است که حدود 10 درصد از جمعیت را تحت تأثیر قرار می دهد و در زنان بیشتر از مردان است. به طور طبیعی، بونیون ها دردناک و ناراحت کننده هستند و از آنجا که باعث تغییر شکل در شکل پا می شوند، می توانند راه رفتن یا پیدا کردن کفش های مناسب را دشوار کنند. در واقع، بخشی از دلایل دردناک شدن بونیون ها به دلیل مالش آن ها در داخل کفش است که می تواند باعث شود فرد مبتلا احساس کند که کفش هایش بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر دارد.

به همین دلیل، بسیاری از مردم تعجب می کنند که آیا راه رفتن با پای برهنه واقعا برای بونیون مفید است؟ شواهدی وجود دارد که نشان می‌ دهد پوشیدن کفش‌ های پنجه باز به جای کفش‌ های پنجه بسته می‌تواند به درمان بونیون کمک کند، زیرا هنگام راه رفتن، مالش کمتری روی پاها وجود دارد و بدون جوراب یا جوراب شلواری اصطکاک کمتری روی پا وجود دارد.

متأسفانه، حتی پیدا کردن کفش های پنجه باز که سطحی از تماس با بونیون را ندارند، همچنان می تواند دشوار باشد.کفش‌ های پنجه باز، مانند صندل یا بند شلواری نیز معمولاً دارای قوس کمتری هستند که می‌تواند روی هم‌ترازی پا در حین فعالیت تأثیر بگذارد و در واقع ممکن است باعث بدتر شدن بونیون شود یا منجر به رشد آن شود.

آیا راه رفتن با پای برهنه برای بیماران هالوکس والگوس خوب است؟

پاسخ هم بله است و هم خیر.

در برخی موارد، راه رفتن با پای برهنه می تواند برای کنترل هالوکس والگوس مفید باشد. به عنوان مثال، اگر انحراف شست پای شما واقعا دردناک یا حساس است، همیشه باید سعی کنید کفش هایی بپوشید که به خوبی جا بیفتند و هنگام راه رفتن به آن ساییده نشوند. پوشیدن کفش های جلو باز یا راه رفتن با پای برهنه می تواند با کاهش فشار روی انگشتان پا از بدتر شدن قوزک پا جلوگیری کند که می تواند به مرور زمان منجر به التهاب بیشتر آنها شود.

اما به خاطر داشته باشید که راه رفتن با پای برهنه هر گونه نقصی را در بیومکانیک شما در نحوه ایستادن و راه رفتن آشکار می کند. علت اصلی هالوکس والگوس (علاوه بر ژنتیک) اغلب تراز نادرست پا یا عدم قدرت در عضلات حمایتی است. اگر از قبل از تراز ضعیف پا رنج می برید، راه رفتن با پای برهنه ممکن است در واقع قوزک پای شما را تشدید کند و باعث پیشرفت آن شود.

بهترین گزینه کفش برای هالوکس والگوس چیست؟

بنابراین، بهترین کفش مخصوص برای هالوکس والگوس چیست؟ خب، این واقعا به داشتن تراز عالی پا بستگی دارد، به این معنی که پوشیدن کفش هایی که به خوبی جا می گیرند و پشتیبانی خوبی دارند، با هدف کاهش فشار روی هالوکس والگوس.فراموش نکنید که اگر از کفش های جلو باز استفاده می کنید، مطمئن شوید که به خوبی جا بیفتند و به قوزک پای شما ساییده نشوند! و اگر تصمیم به راه رفتن با پای برهنه گرفتید، مراقب نحوه راه رفتن خود باشید تا درد هالوکس والگوس پایتان تشدید نشود.

اگر می خواهید با پای برهنه راه بروید چه باید کرد؟

ساده ترین راه حل برای همه مشکلات کفش شما، پرداختن به تراز پا با چیزی است که نتیجه بلندمدت تری به همراه داشته باشد.ما بیماران خود را با تکنیکی به نام Foot Mobilisation Therapy (FMT) درمان می کنیم – رویکردی ملایم و دستی که به منظور تقویت عضلات پا و آموزش آنها برای نگه داشتن پا در موقعیت صحیح طراحی شده است. FMT همراه با ورزش در خانه می تواند در درمان مشکلات تراز پا، از جمله انحراف شست پا بسیار موثر باشد. مزیت آشکار این است که دیگر لازم نیست در مورد کفش (یا عدم وجود آن) خود وسواس داشته باشید و این به شما آزادی می دهد تا هر کفشی را که دوست دارید – یا حتی اصلاً کفشی نپوشید.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *