Edit Content

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

ورزش هایی که باعث هالوکس والگوس میشوند

ورزش هایی که باعث هالوکس والگوس میشوند

ورزش هایی که میتونن به انحراف شست پا ( هالوکس والگوس ) منجر بشن

 می‌خوام باهاتون در مورد ورزش هایی که می‌تونن خطر ابتلا به هالوکس والگوس رو افزایش بدن صحبت کنم.

ورزش‌هایی که خطر ابتلا به هالوکس والگوس رو افزایش میدن

  • ورزش‌های پربرخورد مانند دویدن، بسکتبال و فوتبال. این ورزش‌ها می‌تونن باعث وارد شدن فشار بیش از حد به پاها بشن که می‌تونه به ایجاد هالوکس والگوس کمک کنه.

علت این امر اینه که این ورزش‌ها باعث می‌شن که پاها به دفعات زیاد به زمین برخورد کنن. این برخوردها می‌تونن باعث آسیب به مفاصل و غضروف‌های پا بشن که می‌تونه منجر به هالوکس والگوس بشه.

  • ورزش‌هایی که نیاز به پوشیدن کفش‌های تنگ دارند مانند رقص و ژیمناستیک. کفش‌های تنگ می‌تونن انگشتان پا رو در موقعیت نامناسبی قرار بدن که می‌تونه به ایجاد هالوکس والگوس کمک کنه.

علت این امر اینه که کفش‌های تنگ فضای کافی برای انگشتان پا فراهم نمی‌کنن. این امر می‌تونه باعث بشه که انگشتان پا به هم فشار بیارن و در نهایت به هالوکس والگوس منجر بشن.

  • ورزش‌هایی که باعث اضافه وزن یا چاقی می‌شن. اضافه وزن یا چاقی می‌تونه فشار بیش از حد به پاها وارد کنه که می‌تونه منجر به هالوکس والگوس بشه.

علت این امر اینه که وزن اضافی باعث می‌شه که پاها بیشتر تحت فشار قرار بگیرن. این امر می‌تونه باعث آسیب به مفاصل و غضروف‌های پا بشه که می‌تونه منجر به هالوکس والگوس بشه.

چطور از هالوکس والگوس هنگام ورزش پیشگیری کنیم؟

  • از کفش‌های راحت و مناسب استفاده کنید. کفش‌های باید از مواد نرم و انعطاف‌پذیر ساخته شده باشند و فضای کافی برای انگشتان پا داشته باشند. (این کار به حمایت از پاها و کاهش فشار روی آنها کمک می‌کنه)
  • وزن خود رو در محدوده سالم نگه دارید.(این کار به کاهش فشار روی پاها کمک می‌کنه)
  • عضلات پا رو تقویت کنید. تمرینات تقویتی می‌تونه به حمایت از پاها و کاهش فشار روی آنها کمک کنه. (اگر نگران هستید که ممکنه به هالوکس والگوس مبتلا بشید، با پزشک یا فیزیوتراپ خود صحبت کنید.)

 

نکته : درمان های زیادی برای هالوکس والگوس وجود دارد که جراحی یکی از ماثرترین راه های آن می باشد، برای اطلاعات بیشتر به صفحه ” جراحی هالوکس والگوس ” مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *