Edit Content

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

روش های کاهش درد افراد مبتلا به انحراف شست (هالوکس والگوس)

روش های کاهش درد افراد مبتلا به انحراف شست (هالوکس والگوس)

مقدمه

یکی از ناخوشایندترین‌ جنبه انحراف انگشت شست پا، درد و ناراحتی‌های ناشی از آن است. در واقع این بیماری در صورت عود کردن و رسیدن به مرحله آرتروز یا خشکی انگشتان مفصل، می‌تواند دردهای مختلفی را به همراه داشته باشد که فرد مبتلا را ناراحت خواهد کرد. متاسفانه در اکثر موارد این افراد نمی‌دانند که راهکارها و روش‌های مختلف برای کاهش این دردها کدام است.

این موضوع هم می‌تواند تجربه آنها از این عارضه را بسیار ناخوشایند کرده و بر کیفیت زندگی آنها تاثیر منفی بگذارد. ما در ادامه روش‌های کاهش درد و ناراحتی در افراد مبتلا به انحراف شست پا را خدمت شما عزیزان ذکر کرده‌ایم که می‌توانید با پیروی از آنها، تا حد زیادی دردهای خود را کاهش دهید. لذا اگر شما هم از این عارضه دردناک رنج می‌برید، حتماً ما را تا انتهای این مقاله همراهی فرمایید.

دلیل درد ناشی از انحراف  انگشت شست پا

قبل از اینکه بخواهیم به روش‌های کاهش درد ناشی از هالوکس والگوس بپردازیم، بهتر است ابتدا با دلیل بروز آنها آشنا شوید. در واقع این عارضه موجب می‌شود تا انگشت شست پا به سمت سایر انگشتان داخلی انحراف پیدا کند. این موضوع هم باعث قوز ناحیه مورد نظر و بیرون زدگی آن خواهد شد. عموماً با افزایش سن و خشک شدن مفصل‌ها، برخورد این نواحی بسیار دردناک خواهد شد. همچنین اگر انحراف شدید باشد، کیسه دور این مفصل متورم شده و در اثر لمس، درد بسیاری را به شما منتقل می‌کند.

لذا می‌توان گفت که بد شکلی ناحیه مورد نظر، منجر به آسیب زدن بافت‌های اطراف آن مانند تاندون و کیسه دور مفصل خواهد شد. از طرفی دیگر بروز آرتروز در این ناحیه می‌تواند درد مذکور را افزایش داده و همین ناراحتی‌های مختلفی را برای افراد مبتلا به دنبال خواهد داشت.

روش های کاهش درد و ناراحتی ناشی از هالوکس والگوس

بیشتر افراد تا زمانی که درد و ناراحتی‌های این بیماری به مرحله بالایی نرسد، به فکر روش‌های نهایی برای درمان آن نیستند. متاسفانه در اکثر موارد، این پیشروی به حدی است که ‌نمی توان به شیوه سریع برای درمان آن اقدام کرد. در چنین شرایطی است که به کارگیری روش‌های کاهش درد و ناراحتی ناشی از هالوکس والگوس، می‌تواند بسیار موثر باشد. اما اکثر متقاضیان با این روش‌ها آشنا نیستند. ما در ادامه تعدادی از موثرترین آنها را خدمت شما بیان کرده ایم.

استفاده از کمپرس سرد برای کاهش درد هالوکس والگوس
استفاده از کمپرس سرد برای کاهش درد هالوکس والگوس

استفاده از کمپرس سرد

استفاده از کمپرس سرد راهکاری بوده که همواره در کاهش دردهای ناشی از تورم نقش چشمگیری خواهد داشت. از آنجایی که در بسیاری از حالت های این عارضه، کیسه دور مفصل و بافت‌های اطراف آن متورم می‌شوند، لذا به کارگیری کمپرس سرد می‌تواند در کاهش این درد نقش داشته باشد. بدین منظور می‌توانید چند عدد یخ را درون کیسه پلاستیکی گذاشته و آن را بر روی بخش مورد نظر قرار دهید. بدون شک این موضوع می‌تواند به صورت مقطعی درد این ناحیه را کاهش دهد.

ماساژ با روغن

ماساژ به وسیله روغن‌ها راهکار دیگری است که می‌تواند این درد را کم کند. بدین منظور می‌توانید از پمادهای کاهش دهنده درد یا روغن‌ های با طبع گرم مانند روغن زیتون جهت ماساژ این ناحیه اقدام کنید. چنین راهکاری باعث می‌شود تا میزان گردش خون در منطقه مذکور افزایش پیدا کرده و بدین ترتیب درد و ناراحتی آن کاهش پیدا کند. این موضوع در فرونشاندن التهاب‌ها و بهبود ناراحتی‌های حاصل از این عارضه هم نقش چشمگیری خواهد داشت.

فیزیوتراپی

در دهه‌های اخیر، راهکارها و ابزارهای فیزیوتراپی مختلفی برای کاهش دردهای ناشی از عارضه انحراف انگشت شست پا خلق شده است. برای مثال انجام ورزش‌های مختلف، استفاده از دستگاه‌های اولتراسونیک، لیزر درمانی و… جزو مواردی هستند که در این بخش قرار می‌گیرند. اغلب این راهکارها می‌توانند دردهای ناشی از عارضه مذکور را تا حد زیادی کاهش دهند. البته برای تشخیص یک راهکار مناسب برای شرایط خود، باید از یک متخصص کمک بگیرید.

همچنین میتوانید برای یادگیری حرکات اصلاحی انگشت کج شست پا به لینک مشخص شده مراجعه نمایید.

عوض کردن کفش ها

بر مبنای تحقیقات صورت گرفته، بخش قابل توجهی از دلایل به وجود آمدن و تشدید عارضه هالوکس والگوس، استفاده از کفش‌های نامناسب است. در واقع کفش‌ های پاشنه بلند و نوک تیز، می‌توانند نقش بسیار چشمگیری در تشدید این بیماری داشته باشند. لذا اگر می‌خواهید دردهای ناشی از آن کاهش پیدا کند، توصیه می‌کنیم تا استفاده از این گروه کفش‌ها را متوقف کنید.

استفاده از مسکن های غیر استروئیدی 

این روزها تعداد قابل توجهی از مسکن‌های موثر و غیر استروئیدی در بازار وجود دارد که می‌توانید بدون نیاز به نسخه پزشک، از داروخانه‌ها تهیه کنید. این مسکن‌ها به دلیل مکانیزمی که دارند، قادر هستند که تا حد زیادی درد ناشی از این عارضه را کاهش دهند. به همین جهت شما می‌توانید با به کارگیری آنها، تا حد زیادی درد قوز پا را کاهش دهید. البته باید بدانید که اثرات این مسکن‌ها مقطعی بوده و نمی‌توان به عنوان راه چاره از آنها استفاده کرد. همچنین استفاده طولانی مدت می‌تواند خطر سکته قلبی را افزایش دهد. به همین جهت توصیه می‌کنیم که چندان به آنها اکتفا نکنید.

استفاده از پد های نگهدارنده برای کاهش درد هالوکس والگوس
استفاده از پد های نگهدارنده برای کاهش درد هالوکس والگوس

استفاده از پد های نگهدارنده

پد های نگهدارنده یکی دیگر از محصولات منحصر به فردی بوده که در سال‌های اخیر و برای کاهش دردهای ناشی از این عارض خلق شده است. این محصول انگشت شست پا را پوشانده و مانع از تماس آن با کفش یا انگشت‌های کناری می‌شود. این موضوع به ویژه در مواردی که لمس مفصل انگشت شست پا دردناک است، می‌تواند مفید واقع شود. لازم به ذکر است که برخی از پدها می‌توانند به قرارگیری صحیح‌تر انگشت کمک کنند. شما خودتان هم می‌توانید با استفاده از باند پیچی آن، نتیجه مشابهی را هم خلق کنید.

استفاده از اسپلینت

اسپلینت ها راهکارهای نوظهوری می‌باشند که در سال‌های اخیر پا به عرصه وجود گذاشته‌اند. این محصولات بر روی انگشت شست و بخش‌های کناری آن نصب می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از این محصولات، انگشت مذکور را به بخش بیرونی کشیده و مفصل را هم به سمت داخل فشار دهید.

اسپلینت‌ها قابلیت تنظیم فشار و اندازه را دارند. به همین جهت است که می‌توان آنها را برای تمامی متقاضیان استفاده کرد. لازم به ذکر است که به کارگیری این محصولات و فشار ناشی از آنها، می‌تواند تا حدی در کاهش دردهای این عارضه موثر واقع شود. اما نمی‌توان به عنوان یک راهکار درمانی بر روی آن حساب کرد.

جراحی هالوکس والگوس برای درمان قطعی درد های ناشی از آن

اگر چه روش‌های مذکور همگی می‌توانند درد ناشی از انحراف انگشت شست پا را کاهش دهند، اما هیچ کدام از آنها نمی‌توانند به عنوان راهکار قطعی و دائمی جهت رفع این عارضه قلمداد شوند. در واقع تمامی موارد مذکور به عنوان راهکارهای مقطعی قلمداد می‌شوند. لذا اگر می‌خواهید درد ناشی از قوز شست پا را برای همیشه رفع کنید، باید از جراحی کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که جراحی نیز تنها در صورتی برای شما موثر واقع می‌شود که آن را تحت نظر یک متخصص با تجربه انجام داده باشید.

ما در کلینیک دکتر فرهاد غفاری نهایت تلاش خود را به کار گرفته ایم تا همان متخصص ایده آل برای متقاضیان باشیم. ما تاکنون هزاران عمل جراحی موفق داشته رضایت حداکثری مراجعان مان را هم به دست آورده‌ایم. چنانچه شما هم از دردهای این بیماری رنج برده و به دنبال یک راهکار درمان همیشگی هستید، می‌توانید هم اکنون با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *