Edit Content

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

درمان های خانگی هالوکس والگوس (رفع قوز شست پا در خانه)

درمان های خانگی هالوکس والگوس (رفع قوز شست پا در خانه)

درمان قوز انگشت شست پا یا بیماری هالوکس والگوس به ۲ روش جراحی و درمان خانگی تقسیم بندی می‌شود. وقتی که انحراف شست پا بسیار زیاد باشد و یا در راه رفتن دچار درد شویم پای ما نیاز به جراحی دارد اما اگر این انحراف شست پا جزئی باشد می‌توانیم با درمان‌های خانگی درد و مشکل هالوکس والگوس را بر طرف کنیم.

درمان خانگی هالوکس والگوس یا قوز انگشت پا به روش های مختلفی انجام می شود:

1. از کمپرس یخ استفاده کنیم

وقتی که ما به مدت طولانی ایستاده باشیم و یا پیاده روی کرده باشیم درد و یا تورم در قسمت شست پا را احساس میکنیم که با گذاشتن کمپرس یخ روی قسمتی که التهاب دارد باعث می‌شود درد کاهش پیدا کند. یک نکته را که باید رعایت کنید استفاده کردن از یک حوله است. حوله باعث می‌شود که یخ به طور مستقیم روی پوست نباشد و از تماس مستقیم آن جلوگیری کند.

2. انگشت های پا را ماساژ دهیم

یکی از راه‌های درمان خانگی هالوکس والگوس ماساژ دادن می‌باشد چرا که وقتی ما پای خود را ماساژ دهیم گردش خون در قسمت پا بالا میرود
روزانه میتوانیم انگشت شست پای خود را دو الی سه بار با روغن زیتون ماساژ دهیم که باعث میشود درد و التهاب انگشت شست پا کاهش یابد.

 

3. ورزش کردن و انجام دادن حرکات اصلاحی

انجام ورزش و حرکات اصلاحی انگشت شست پا میتواند در روند بهبود هالوکس والگوس موثر باشد. ورزش پا و انگشتان باعث ‌قوی تر شدن مفاصل پا می‌شود در نتیجه از شدیدتر شدن انحراف انگشت شست پا جلوگیری میکند. حرکات اصلاحی میتواند در بهبود هالوکس والگوس موثر باشد.

4. انتخاب کردن کفش مناسب و اندازه ی پا

همانطورکه همیشه بسیار تاکید می‌کنیم کفش نامناسب می‌تواند انحراف شست پا را بیشتر بکند و باعث درد و فشرده شدن انگشتان پا بشود پس پوشیدن کفش مناسب را فراموش نکنید یا می‌توانید از کفی های طبی استفاده کنید.

درمان انحراف و قوز انگشت پا

♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊

توجه : اگر به دنبال درمان بیماری خود با جراحی هستید به صفحه جراحی هالوکس والگوس مراجعه نمایید.

♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊

 

5 روش برای انتخاب کفش مناسب اگر مبتلا به عارضه انحراف انگشت شست پا (هالوکس والگوس) هستید:

  •  از صندل های تابستانه استفاده کنید
  • کفش تنگ انتخاب نکنید
  • کفش‌هایی که پاشنه بلندی دارند انتخاب نکنید
  • جوراب‌هایی که تنگ هستند را نپوشید
  • محصولات طبی استفاده کنید

روشی که می‌تواند باعث کاهش درد و التیام هالوکس والگوس شود پوشیدن کفش‌های طبی و یا محصولات طبی می‌باشد، شما می‌توانید از لاانگشتی سیلیکونی برای کاهش درد استفاده کنید. می‌توانید لا انگشتی سیلیکونی را در خانه و بیرون از خانه استفاده کنید تا کم کم انحراف شست پای شما بهبود پیدا کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *